آموزش و پرورش ساوه با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی روبرو است

به گزارش خبرنگاران، محمد بهاروند روز شنبه در مراسم بهره برداری از یک دبیرستان خیرساز دخترانه در ساوه گفت: ایجاد فضاهای آموزشی و مدرسه سازی یکی از کارهای زیربنایی و مهم کشور است و شاهد آن هستیم که با یاری و مساعدت خیران، این فرآیند در سطح کشور به پیش می رود.

آموزش و پرورش ساوه با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی روبرو است

فرماندار شهرستان ساوه اضافه کرد: در حال حاضر 54هزار محصل و دانش آموز در مقاطع مختلف آموزش و پرورش شهرستان ساوه مشغول به تحصیل هستند.

بهاروند اعلام کرد: آموزش و پرورش شهرستان ساوه هم اکنون از نظر فضای آموزشی و همچنین نیروی انسانی با مشکل و کمبود روبه رو است که بخشی از این مشکل را می توان با یاری و مساعدت خیران برطرف کرد.

فرماندار شهرستان ساوه خاطرنشان ساخت: در این زمینه می طلبد مسئولان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با توجه به اهمیت حوزه آموزش و پرورش، بودجه و شرایط مناسبی را برای گسترش فضای آموزشی در استان فراهم سازند.

وی خاطرنشان ساخت: 380 معلم در سال تحصیلی آینده به مجموع آموزگاران شهرستان ساوه اضافه می شوند و پیگیری های لازم در این زمینه اجرا شده است.

بهاروند ادامه داد: چنانچه بتوانیم زیرساخت های مناسبی را در آموزش و پرورش برای دانش آموزان فراهم کنیم، وضعیت بهتری از نظر کسب رتبه های مطلوب و درخشان در مسابقات کشوری و المپیادها فراهم می گردد.

لازم به ذکر است در حال حاضر 350مدرسه در شهرستان ساوه دایر هستند که به گفته مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی، 30 درصد از این مدارس نیازمند نوسازی و مقاوم سازی می باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آموزش و پرورش ساوه با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش ساوه با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی روبرو است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید