استخوان های پرستاران در حال خُرد شدن است

محمد شریفی مقدم در مصاحبه با خبرنگاران، نسبت به سیاست ها و تصمیمات نادرست وزارت بهداشت در قبال پرستاران انتقاد کرد و گفت: متأسفانه وزارت بهداشت در استفاده از پرستاران طرحی، محدودیت قائل گردیده به طوری که از تمدید مدت اجرای طرح آنها خودداری می نماید.

استخوان های پرستاران در حال خُرد شدن است

وی با اعلام اینکه مدت اجرای طرح پرستاری دو سال است، تأکید کرد: در گذشته وقتی طرح پرستاری به انتها می رسید، حداقل برای یک سال دیگر طرح آنها را تمدید می کردند ولی در حال حاضر وزارت بهداشت به رغم کمبود نیروی پرستاری، از تمدید همکاری پرستاران طرحی خودداری می نماید.

دبیرکل خانه پرستار همچنین از عدم پذیرش پرستاران شرکتی و همچنین جذب قطره چکانی نیروهای پرستاری و عدم استخدام پرستاران پیمانی و قراردادی به عنوان محدودیت های وزارت بهداشت برای برطرف کمبودهای نیروی پرستاری، نام برد و اضافه کرد: چنین وضعیتی در پرستاری به مثابه سدی پرآب می ماند که آن سوی آن، با خشکسالی روبرو هستیم.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که درهای وزارت بهداشت برای جذب هزاران فارغ التحصیل پرستاری یا منتظر اجرای طرح پرستاری بسته گردیده است، تأکید کرد: با چنین سیاست هایی، نیروهای شاغل پرستاری که به تدریج بازنشسته می شوند، هیچ جایگزینی ندارند و در نتیجه آن شاهد فشار سنگین کاری بر نیروهای شاغل هستیم.

وی ادامه داد: چنین شرایطی باعث گردیده شاهد افزایش بیماری های شغلی در بین گروه های پرستاری و همچنین افزایش خطاهای پرستاری که ناشی از کمبود نیرو است، باشیم.

دبیرکل خانه پرستار در عین حال از پرداخت نشدن معوقات پرستاران شاغل انتقاد کرد و اضافه کرد: درحالی که پرستاران یک سال است معوقات خود را دریافت نکرده اند، معین نیست وزارت بهداشت و دولت چه برنامه ای برای بهبود وضعیت پرستاری دارند.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که مسئولان دولت عنوان می نمایند حرفی از ناامیدی در جامعه نباید مطرح گردد، گفت: وقتی تمام سیستم پرستاری دچار مشکل است و به رغم کوشش های شبانه روزی آنها در مراکز درمانی، معین نیست چگونه باید حرف از امید زد؛ درحالی که پرستاری از تمام مزایا و امتیازات شغلی محروم است.

وی در انتها اظهار داشت: ما به وزارت بهداشت و معاونت های توسعه و درمان این وزارتخانه هشدار می دهیم جهت حفاظت از سلامت مردم باید به فکر برطرف مسائل پرستاری باشند، زیرا در حال حاضر به رغم کوشش های شبانه روزی که پرستاران در مراکز درمانی انجام می دهند، مردم از حداقل مراقبت های پرستاری محرومند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استخوان های پرستاران در حال خُرد شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخوان های پرستاران در حال خُرد شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید