اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ امروز انجام می گردد

امروز 221امین راهیپمایی فضایی در ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد شد. ماموریتی که هر از چند گاهی به منظور انجام تعمیرات و یا نصب بخش های جدید ایستگاه فضایی انجام می گردد. اما این بار یک تفاوت مهم با ماموریت های پیشین در میان است؛ این ماموریت اولین راهپیمایی فضایی است که تمام اعضاء آن را بانوان فضانورد تشکیل می دهند.

اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ امروز انجام می گردد

Jessica Meir و Christina Koch، دو فضانورد ناسا، در این ماموریت حضور خواهند داشت. هر چند که پیش از این چهارده فضانورد زن در ماموریت های مختلف راهپیمایی فضایی حضور داشته اند، اما این اولین راهپیمایی فضایی است که تمام اعضاء آن را بانوان فضانورد تشکیل می دهند.

راهپیمایی فضایی یکی از سخت ترین بخش های حرفه یک فضانورد است و طبیعی است که افرادی برای این ماموریت انتخاب می شوند که برای انجام این کار آمادگی کامل را داشته باشند. به گفته سایت ناسا بسیاری از فضانوردان این کار را چالش برانگیزترین فعالیت فیزیکی حرفه خود می دانند.

اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ قرار بود پیش از این و در ابتدای فصل بهار انجام گردد. اما سایز لباس های فضایی موجود در ایستگاه فضایی بین المللی مناسب یکی از بانوان فضانورد نبود. به این ترتیب ترکیب فضانوردان حاضر در آن ماموریت تغییر کرد.

در نهایت و با ارسال یک لباس فضایی جدید به ایستگاه فضایی بین المللی این مشکل حل شد تا Jessica Meir و Christina Koch امروز تاریخ ساز شوند و اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ را انجام دهند.

این دو بانوی فضانورد در جریان ماموریت امروز خود یکی از تجهیزات مربوط به باتری های ایستگاه فضایی بین المللی را تعویض خواهند کرد.

زنان زیادی در تاریخ ناسا نقش هایی کلیدی را در ماموریت های مهم این سازمان فضایی بزرگ بر عهده داشته اند که زندگی بعضی از آن ها در فیلم Hiddn Figures به تصویر کشیده شده است. نقش زنان در فعالیت های ناسا در سال های اخیر پررنگ تر از پیش نیز شده است.

نقطه اوج ماجرا اما شاید در سال 2024 اتفاق بیفتد. زمانی که طبق برنامه قرار است در ماموریت آرتمیس اولین زن فضانورد بر سطح ماه قدم بگذارد.

عکش کاوز: Jessica Meir و Christina Koch، دو فضانورد ناسا که ماموریت راهپیمایی فضایی امروز را انجام خواهند داد.

Credits: NASA

منبع: دیجیکالا مگ

به "اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ امروز انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه تاریخ امروز انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید