ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، داریوش پورسراجیان امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری یزد یکی از سه پارک برتر ملی و 10 پارک برتر منطقه ای است، گفت: در حال حاضر 264 شرکت فناور در 10 نهاد فناوری وابسته به پارک مشغول فعالیت هستند.

ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد

وی در پاسخ به سئوالی در مورد دستاوردهای پارک علم و فناوری برای نخبگان و شرکت های فناور بیان نمود: پارک علم و فناوری استان یزد از زمان تاسیس تاکنون، زمینه ساز ایجاد، رشد و توسعه همچنین حمایت از 851 هسته و موسسه فناور بوده است.

پورسراجیان همچنین با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از بیکاران استان یزد را افراد تحصیلنموده تشکیل می دهند، گفت: پارک علم و فناوری یزد برای هزار و 500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی استان یزد اشتغال پایدار ایجاد نموده است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد گفت: پارک علم و فناوری یزد نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور را در سال 83 با هدف ارائه انواع خدمات و تسهیلات مالی و اعتباری از جمله اعطای انواع تسهیلات، صدور انواع ضمانت نامه، عاملیت مالی مراجع و صندوق های حمایتی، سرمایه گذاری ریسک پذیر و ... راه اندازی کرد.

وی اضافه نمود: این صندوق تاکنون در قالب 3 هزار و 50 طرح فناوری، 722 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت نموده است.

پورسراجیان عنوان نمود: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری 194 میلیارد ریال از صندوق شکوفایی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت نموده اند و رتبه اول جذب منابع از این صندوق را دارند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد در مورد سرمایه گذاری های خطرپذیر نیز بیان نمود: این صندوق در استان یزد، به 10 طرح فناوری کلان منطقه ای به مبلغ 98 میلیارد ریال تسهیلات داده است.

وی در مورد دیگر دستاوردهایی که پارک علم و فناوری یزد در طول مدت فعالیت خود داشته است، اضافه نمود: پارک علم و فناوری یزد از 730 طرح نوآوری حمایت نموده و بیش از 130 اختراع توسط نوآوران مرکز به فراوری انبوه رسیده است.

پورسراجیان در این نشست همچنین به تشریح برنامه های آتی پارک علم و فناوری یزد پرداخت و عنوان نمود: در برنامه های آینده در نظر داریم پردیس های فناوری و مراکز نوآوری دانشگاهی را از دانشگاه یزد به سایر دانشگاه ها توسعه دهیم.

به گزارش وبلاگ انجمن ها، در انتها این نشست وبلاگ انجمن ها از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید