ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد

به گزارش خبرنگاران، داریوش پورسراجیان امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری یزد یکی از سه پارک برتر ملی و 10 پارک برتر منطقه ای است، گفت: در حال حاضر 264 شرکت فناور در 10 نهاد فناوری وابسته به پارک مشغول فعالیت هستند.

ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد

وی در پاسخ به سئوالی در مورد دستاوردهای پارک علم و فناوری برای نخبگان و شرکت های فناور بیان نمود: پارک علم و فناوری استان یزد از زمان تاسیس تاکنون، زمینه ساز ایجاد، رشد و توسعه همچنین حمایت از 851 هسته و موسسه فناور بوده است.

پورسراجیان همچنین با بیان اینکه جمعیت قابل توجهی از بیکاران استان یزد را افراد تحصیلنموده تشکیل می دهند، گفت: پارک علم و فناوری یزد برای هزار و 500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی استان یزد اشتغال پایدار ایجاد نموده است.

رئیس پارک علم و فناوری یزد گفت: پارک علم و فناوری یزد نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور را در سال 83 با هدف ارائه انواع خدمات و تسهیلات مالی و اعتباری از جمله اعطای انواع تسهیلات، صدور انواع ضمانت نامه، عاملیت مالی مراجع و صندوق های حمایتی، سرمایه گذاری ریسک پذیر و ... راه اندازی کرد.

وی اضافه نمود: این صندوق تاکنون در قالب 3 هزار و 50 طرح فناوری، 722 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت نموده است.

پورسراجیان عنوان نمود: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری 194 میلیارد ریال از صندوق شکوفایی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت نموده اند و رتبه اول جذب منابع از این صندوق را دارند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد در مورد سرمایه گذاری های خطرپذیر نیز بیان نمود: این صندوق در استان یزد، به 10 طرح فناوری کلان منطقه ای به مبلغ 98 میلیارد ریال تسهیلات داده است.

وی در مورد دیگر دستاوردهایی که پارک علم و فناوری یزد در طول مدت فعالیت خود داشته است، اضافه نمود: پارک علم و فناوری یزد از 730 طرح نوآوری حمایت نموده و بیش از 130 اختراع توسط نوآوران مرکز به فراوری انبوه رسیده است.

پورسراجیان در این نشست همچنین به تشریح برنامه های آتی پارک علم و فناوری یزد پرداخت و عنوان نمود: در برنامه های آینده در نظر داریم پردیس های فناوری و مراکز نوآوری دانشگاهی را از دانشگاه یزد به سایر دانشگاه ها توسعه دهیم.

به گزارش خبرنگاران، در انتها این نشست خبرنگاران از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد اشتغال پایدار برای 1500 نخبه و فارغ التحصیل دانشگاهی یزد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید