بوئینگ به سنا می رود

سنای آمریکا قصد دارد در جلسه ای سقوط مرگبار دو هواپیمای آمریکایی بوئینگ در اندونزی و اتیوپی، که منجر به کشته شدن 346 نفر شده است، را بررسی کند.

بوئینگ به سنا می رود

به گزارش فارس، تد کروز، سناتور جمهوری خواه، ریاست گروهی را بر عهده خواهد داشت که سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ MAX8 737 از اکتبر سال گذشته میلادی را بررسی خواهد کرد. او استفاده نشدن موقتی این هواپیماها محض احتیاط را پیشنهاد کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، تد کروز به عنوان رئیس زیرگروه امور هوا و فضای سنای آمریکا گفت از روی احتیاط، آمریکا به سایر کشورهایی می پیوندد که به طور موقت تا زمانی که اداره هوانوردی آمریکا امنیت این هواپیما و مسافران آن را تأیید کند از هواپیمای 737 MAX8 استفاده نخواهند کرد.

کروز گفت قصد دارد، جلسه استماعی را برای بررسی این سوانح برگزار کند تا عوامل سهیم در آن ها مشخص شوند و این اطمینان حاصل شود که صنایع هوایی آمریکا امن ترین در جهان باقی خواهد ماند.

روز سه شنبه ریچارد بلومنتال سناتور دموکرات از شرکت های هواپیمایی آمریکایی خواست تمامی پروازهای بوئینگ 737 MAX8 خود را لغو کنند.

همچنین سه شنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، با دوست قدیمی خود دنیس مولنبرگ مدیرکل شرکت هواپیمایی بوئینگ در خصوص امنیت پرواز هواپیماهای این کشور صحبت کرد. مولنبرگ به ترامپ گفت این هواپیما امن است نیازی به زمین گیر شدن نداشت.

ترامپ بارها کشورهای متحدش نظیر کویت را تحت فشار گذاشته تا هواپیمای بوئینگ بخرند. چندی پیش مولنبرگ در نشستی در واشنگتن گفت ممکن است خرید هواپیما از آمریکا بخشی توافق اقتصادی در گفت وگوهای اخیر آمریکا با چین باشد.

این در حالی است که چین جزو کشورهایی است که عنوان کرده اند برای مدتی از این مدل بوئینگ استفاده نخواهند کرد. اما کانادا اعلام کرده دلیلی برای توقف پروازهای آن در کشورش نمی بیند.

در ماه اکتبر 2018 یک فروند بوئینگ MAX8 737 در اندونزی سقوط کرد و همه 189 مسافر آن کشته شدند. روز یک شنبه نیز یک فروند از همین مدل هواپیمای شرکت بوئینگ در اتیوپی سقوط کرد و تمامی 157 سرنشین آن که از 33 کشور جهان بودند و در میان آن ها 19 کارمند سازمان ملل نیز حضور داشتند، جان خود را از دست دادند.

منبع: انتخاب

به "بوئینگ به سنا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوئینگ به سنا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید