ترامپ عراقی ها را به اقدام علیه ایران دعوت کرد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه در پیامی در توئیتر مردم عراق را دعوت کرد که علیه ایران اقدام نمایند.

ترامپ عراقی ها را به اقدام علیه ایران دعوت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی در توئیتر مردم عراق را به اقدام علیه ایران فراخواند.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: خطاب به میلیون ها نفری که در عراق دنبال آزادی هستند و نمی خواهند تحت سلطه و کنترل ایران باشند، اکنون وقت شماست!

رئیس جمهور آمریکا عصر سه شنبه نیز در واکنش به تظاهرات گسترده مردم عراق در مقابل سفارت این کشور در بغداد در حساب توئیتری خود نوشت: ایران پیمانکار آمریکایی در عراق را کشت و چندین نفر را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همواره خواهیم داد. اکنون ایران یک حمله به سفارت واشنگتن در عراق را هماهنگ نموده است. آنها کاملا مسئول آن هستند. علاوه بر آن، ما انتظار داریم عراق از نیروی نظامی خود برای محافظت از سفارتمان در بغداد استفاده کند و همینطور هم به آنها گفته شده است.

هزاران عراقی صبح امروز پیکرهای شهدای الحشد الشعبی که در حمله تجاوزکارانه ارتش آمریکا به مواضع حشد الشعبی در الانبار به شهادت رسیده بودند را تشییع و مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع و اعتراض کردند.

ساعتی قبل رسانه ها از خروج شماری از کارمندان اصلی سفارت خبر داده و اعلام کردند که مقامات آمریکا حدود هشتاد کارمند را به اربیل در کردستان عراق منتقل نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ عراقی ها را به اقدام علیه ایران دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ عراقی ها را به اقدام علیه ایران دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید