تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه پیغام نور امضا شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دانشگاه پیغام نور و مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد با هدف توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی و اجرایی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه پیغام نور امضا شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ انجمن ها، تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه پیغام نور با هدف توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی و اجرایی برای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های طرفین، به امضا رسید. محمود حکمت نیا، دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: مبارزه با فساد مسئله ای برای نظام اجتماعی، فرهنگی، مالی و سیاسی ایران محسوب می گردد و امروزه این بحث هم به لحاظ حقوقی و هم به لحاظ سیاسی، مالی و اخلاقی تقریباً اثبات شده است که مفاسد مالی نقش مهمی در عدم توسعه کشور به همه لحاظ دارد.

حکمت نیا در این رابطه اضافه نمود: در مبارزه با فساد احتیاج به یک هماهنگی و پیش از آن تفاهمی بر سر اصل این مطلب وجود دارد که با روش ها و فرایند هایی که منجر به فساد می شوند، نمی توان کشور ها را اداره کرد و اغلب کشور ها بحث مبارزه فساد را با جدیت دنبال می نمایند.

وی بیان نمود: سالم بودن محیط اقتصاد موجب افزایش بهره وری و سرمایه گذاری و پیشرفت می گردد و بعضی از قدرت های سیاسی از موضوع وجود فساد در کشور ها به عنوان ابزار سوء استفاده و برچسب زدن و سیاه نمایی استفاده می نمایند که در این راستا باید در صحنه رقابت فعال بود و از تجربیات پیروز دیگر کشور ها بهره گرفت که دانشگاه به ویژه در حوزه داخلی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی می توانند بسیار مفید باشند.

هیچ نظامی با وجود فساد پایدار نخواهد بود

محمدرضا زمانی، رئیس دانشگاه پیغام نور نیز گفت: هیچ نظامی با وجود فساد پایدار نخواهد بود و فساد پاشنه آشیل همه نظام ها است و در این خصوص کلیه آحاد جامعه احتیاج به آموزش دارند و از آنجاکه یکی از مسئولیت های دانشگاه، مسئولیت اجتماعی است، در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه مبارزه با فساد نیز می تواند ایفای نقش کند.

این تفاهم نامه در 6 ماده و 26 بند برای یک دوره 3 ساله میان وزارت دادگستری و دانشگاه پیغام نور به امضا رسید.

در بخشی از این تفاهم نامه آمده است: بهره مندی طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل ظرفیت های علمی، تجربی، پژوهشی کارگاهی، کتابخانه ای، ارتباطات بین المللی، فضا های فیزیکی و تحقیقاتی، همکاری در برگزاری همایش، سمینار، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت با هدف افزایش آگاهی های عمومی در زمینه مبارزه با فساد و اخذ نظریات علمی و مشورتی استادان و دانشجویان در مورد مباحث مورد نظر و انجام امور مطالعاتی و ارائه پروژه های علمی مشترک و ....

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه پیغام نور امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری میان مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد و دانشگاه پیغام نور امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید