توسعه متوازن و بهبود زیرساخت ها در نقاط محروم اولویت دولت است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، حسینعلی امیری ظهر پنجشنبه در آئین بهره برداری از سد مخزنی تنگ ارم دشتستان گفت: دولت نگاه ویژه ای به مناطق روستایی و محروم کشور دارد و برطرف محرومیت از این نقاط در دستور کار است.

توسعه متوازن و بهبود زیرساخت ها در نقاط محروم اولویت دولت است

وی توسعه زیرساخت ها و تامین مطالبات مردم در مناطق محروم و کم برخوردار را به عنوان اولویت دولت مطرح نمود و اضافه نمود: دولت کوشش دارد تا زمینه توسعه متوازن در نقاط مختلف کشور فراهم گردد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در همین راستا 1.5 میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به منظور توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری تصویب شد و در حال انجام است.

وی هدف از تخصیص این اعتبارات را حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و مناطق مرزی مطرح نمود و ادامه داد: از اولویت های دولت توجه به مناطق روستایی و کم برخوردار و محروم است.

امیری با اشاره به نقش بسیار مهم و تاثیرگذار سد تنگ ارم در تامین آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه اضافه نمود: سد تنگ ارم طی پنج سال احداث گردیده است که تا 20 سال آب مورد احتیاج این منطقه را تامین خواهد نمود.

وی با اشاره به ساخت سد تنگ ارم در منطقه روستایی و عشایری، اعلام کرد: از جمله اهداف این سد می توان به جلوگیری از هدررفت آب های سطحی، پیشگیری از وقوع سیلاب مخرب و یاری به کشاورزی اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه متوازن و بهبود زیرساخت ها در نقاط محروم اولویت دولت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه متوازن و بهبود زیرساخت ها در نقاط محروم اولویت دولت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید