فراوری 40 میلیون لیتر بنزین در روز تا خاتمه سال جاری در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیر عملیات پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس ضمن تشریح اقدامات انجام گردیده در فاز سوم این پالایشگاه، اعلام کرد: تا سرانجام سال جاری ظرفیت فراوری بنزین را به 40 میلیون لیتر در روز خواهیم رساند.

فراوری 40 میلیون لیتر بنزین در روز تا خاتمه سال جاری در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

به گزارش خبرنگاران، سروش ذیگلری در تشریح اقدامات انجام گردیده در فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: واحد تقطیر فاز سوم تکمیل و راه اندازی گردیده و با ظرفیت نهایی در مدار قرار گرفته است.

ذیگلری ظرفیت نهایی این واحد را 120 هزار بشکه در روز مطرح نمود و گفت: از آن جایی که خوراک پالایشگاه، از میدان مشترک گازی پارس جنوبی تامین می گردد تمام کوشش خود را برای جلوگیری از خام فروشی ذخایر کشور به خرج خواهیم داد.

وی ادامه داد: واحدهای شیرین سازی نفتا و واحدهای بنزین سازی نیز در مراحل انتهای ساختمان و نصب واقع شده است که واحد شیرین سازی نفتا در روندی سریع و با اقدامات شبانه روزی در حال پیشرفت است و در پاییز امسال راه اندازی می گردد، در ضمن واحد بنزین سازی نیز تا انتها امسال تکمیل و به مدار فراوری وارد خواهد شد.

مدیر عملیات پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در انتها بیان داشت: با تکمیل فعالیت های فاز سوم، ظرفیت فراوری بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 40 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری 40 میلیون لیتر بنزین در روز تا خاتمه سال جاری در پالایشگاه ستاره خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 40 میلیون لیتر بنزین در روز تا خاتمه سال جاری در پالایشگاه ستاره خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید