تونس، النهضه: مسئولیت تشکیل دولت و ریاست برآن را می پذیرم

شورای رهبری حزب اسلامگرای النهضه مسئولیت تشکیل دولت جدید تونس و ریاست بر آن را پذیرفت.

تونس، النهضه: مسئولیت تشکیل دولت و ریاست برآن را می پذیرم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حزب اسلامگرای النهضه با کسب 52 کرسی بیشترین آرای مردمی را در انتخابات مجلسی تونس به دست آورد. طبق قانون اساسی تونس هر حزبی که بیشترین کرسی را در انتخابات مجلسی کسب کند، دولت جدید را تشکیل خواهد داد. قرار است مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید تونس چهارشنبه این هفته در مجلس این کشور انجام گردد. پس از آن رئیس جمهور بزرگ ترین حزب مجلسی را مامور تشکیل دولت جدید خواهد نمود.

شورای رهبری حزب اسلامگرای النهضه تونس بیان کرد: مسئولیت تشکیل دولت جدید و ریاست بر آن را به عهده می گیرد وبا فعالان سیاسی اجتماعی وارد گفت وگو های عمیقی خواهد شد.

این شورای در خاتمه نشست اخیر خود با انتشار بیانیه ای نتایج انتخابات ریاست جمهوری و مجلس تونس را به مردم این کشور تبریک گفت و تاکید نمود: شورای رهبری النهضه اصرار دارد که با تمام گروه ها و احزابی که در جهت انقلاب مردم تونس هستند، همکاری داشته باشد تا اهداف این انقلاب اجرایی و ارزش های ملت تقویت و تحکیم گردد.

النهضه، حزب قلب تونس به رهبری نبیل القروی را در خط انقلاب نمی داند و اعلام نموده است که با این حزب برای تشکیل دولت ائتلاف نخواهد نمود.

حزب قلب تونس با کسب 32 کرسی از مجموع 217 صندلی مجلس، در صندلی دوم در انتخابات مجلس قانونگذاری این کشور واقع شده است.

به نوشته روزنامه تونسی الصباح نیوز، حزب النهضه توضیح داد: این حزب گفت وگوهای گسترده و عمیقی را با فعالان مختلف سیاسی اجتماعی انجام خواهد داد. این گفت وگو ها بر اساس برنامه ای است که متضمن ثبات سیاسی گسترده ای را در کشور است.

در این بیانیه آمده است: النهضه با همپیمانان خود برنامه ای درخصوص روینمودهای مهم دولت تدوین خواهد نمود. همچنین النهضه برنامه های کوتاه و بلند مدت برای چابک سازی دستگاه ها و سازمان ها و نهادهای دولتی دارد تا آنها بتوانند خدمات بهتری به مردم ارائه دهند. اتمام پروژه های نیمه تمام نیز یکی دیگر از برنامه های دولت جدید خواهد بود.

شورای رهبری النهضه در خاتمه بیانیه اش با تاکید بر پایبندی خود بر تمام وعده های انتخاباتی توضیح داد: این حزب به مطالبات مردمی از جمله اجرایی شدن عدالت اجتماعی، بهبود وضعیت مالی، مبارزه با فقر، بیکاری، فساد و تروریسم پاسخ مثبت خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تونس، النهضه: مسئولیت تشکیل دولت و ریاست برآن را می پذیرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، النهضه: مسئولیت تشکیل دولت و ریاست برآن را می پذیرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید