خطرناک ترین طرح داعش علیه تظاهرات کنندگان عراق خنثی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، فرماندهی عملیات مشترک عراق از خنثی کردن طرح خطرناک داعش علیه تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی در جریان ناآرامی های اخیر این کشور اطلاع داد.

خطرناک ترین طرح داعش علیه تظاهرات کنندگان عراق خنثی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، فرماندهی عملیات مشترک عراق از ناکامی طرح داعش در هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد و شماری از استانهای کشور در جریان ناآرامی های اخیر این کشور اطلاع داد.

سرتیپ تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق، در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد که گروه اطلاعاتی الصقور پیروز شد که یک گروهک تروریستی داعشی را شناسایی و اعضای آن را دستگیر کند. این گروهک قصد داشت تظاهرات های مردمی و نیروهای امنیتی در بغداد و شماری از استانهای عراقی را هدف قرار دهد.

وی اضافه کرد: اعترافات سرکرده های این گروهک نیز اطلاعات زیادی در اختیار نیروهای امنیتی قرار داد و موجب شد که میزان زیادی از تحرکات و طرح های تروریستی علیه کشور، خنثی گردد. گروه اطلاعاتی الصقور (وابسته به وزارت کشور عراق)، طی روزهای آینده، اعترافات این سرکرده ها را منتشر خواهد نمود تا طرح های داعش علیه عراق فاش گردد.

سرتیپ الخفاجی شرح داد: عناصر داعش در شرایط کنونی به شکل گروهی به منظور ایجاد فتنه، در مناطقی که معتقدند به دور از تحرکات نیروهای امنیتی است، حضور دارند اما عملیات ابطال العراق این طرح تروریست ها را نیز ناکام گذاشت و دستاوردهای بزرگی در تامین نوار مرزی با سوریه داشت.

پیشتر ابوعلی البصری مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریسم و رئیس گروه اطلاعاتی الصقور در گفت وگو با روزنامه عراقی الصباح، از خنثی شدن خطرناک ترین طرح تروریستی برای هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد و دیگر استان های این کشور اطلاع داد.

وی اضافه کرد: خطرناک ترین عملیات تروریستی برنامه ریزی شده برای انجام انفجارهایی علیه نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان در بغداد و سایر استان ها در راستای ایجاد هرج و مرج، فتنه انگیزی و درگیری داخلی و بهره برداری از آنها برای منافع تروریستی وکشتار شمار بیشتری از افراد بی گناه و نابودی اقتصاد ملی خنثی شد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، پنجشنبه پیش از استقرار پدافند موشکی پانتسیر-اس1 در مرزهای مشترک این کشور با سوریه و اردن به منظور تامین امنیت در قبال تحرکات تروریست های داعش اطلاع داد و عملیات ابطال العراق نیز به منظور پاکسازی این نوار مرزی و فشار بر داعشی های حاضر در مناطق صحرایی عراق، از 23 بهمن جاری شروع شد و نخستین مرحله آن با پیروزیت کامل در 25 بهمن به سرانجام رسید.(جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "خطرناک ترین طرح داعش علیه تظاهرات کنندگان عراق خنثی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین طرح داعش علیه تظاهرات کنندگان عراق خنثی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید