درخواست دو کمیته سازمان ملل از فرانسه برای حفظ حقوق زنان و بچه ها داعشی

دو کمیته وابسته به سازمان ملل که خانواده های زندانیان داعشی در نزد کردهای سوریه به آن دو متوسل شده اند، از فرانسه خواستند، برای حفظ حقوق زنان و بچه ها داعشی و ممانعت از انتقال این بچه ها به عراق اقداماتی اتخاذ کند.

درخواست دو کمیته سازمان ملل از فرانسه برای حفظ حقوق زنان و بچه ها داعشی

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه القدس العربی، وکلای مدافع این خانواده ها، روز چهارشنبه فورا این درخواست را به کمیته حقوق کودک سازمان ملل و کمیته مبارزه با شکنجه این سازمان ارائه کردند و از فرانسه خواستند ده ها کودک و زن بازداشتی در اردوگاه های کردها در سوریه را بازگرداند.

دو کمیته مذکور هم در پاسخ به این پرونده از مقامات فرانسه درخواست کردند، اقدامات دیپلماتیک لازم را برای تضمین حفظ حقوق این خانواده ها به ویژه در زمینه مراقبت های پزشکی اجرایی نمایند. این دو کمیته همچنین از فرانسه خواستند اقداماتی که در این خصوص می گیرند را اطلاع دهند.

وکلای مدافع خانواده های نظامیان داعشی معتقدند، براساس حکم بین المللی بازداشت که توسط دستگاه قضایی مبارزه با تروریسم فرانسه صادر شد، پاریس جز غنیمت شمردن فرصت آتش بس موقت میان نیروهای ترکیه و کردهای سوریه برای فراهم کردن مقدمات بازگرداندن این بچه ها و مادرانشان در سریع ترین زمان ممکن، هیچ گزینه دیگری پیش روی خود ندارد.

حدود 300 زن و کودک در کمپ های تحت کنترل کردها در شمال شرق سوریه بازداشت هستند، منطقه ای که ترکیه از نهم اکتبر آن را مورد حمله قرار داده است. این حمله نگرانی فرانسه را از بابت خطر فرار یا بازگشت شبه نظامیان داعشی به کشورهایشان برانگیخته است.

پیش از این هم وزیر خارجه فرانسه بعد از مذاکراتی با همتای عراقی خود در بغداد از مسؤولان عراقی خواسته بود در محاکمه اعضای داعش از جمله تروریست های فرانسوی که در زندان هایی در سوریه بازداشت هستند همکاری نمایند و این تروریست ها در مقابل دادگاه های عراق محاکمه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست دو کمیته سازمان ملل از فرانسه برای حفظ حقوق زنان و بچه ها داعشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست دو کمیته سازمان ملل از فرانسه برای حفظ حقوق زنان و بچه ها داعشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید