دستاورد پژوهشی دانشگاه زابل با حضور وزیر علوم رونمایی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، کیت استخراج DNA از خون که یکی از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه زابل بوده با حضور وزیر علوم و سورنا ستاری در نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار رونمایی شد.

دستاورد پژوهشی دانشگاه زابل با حضور وزیر علوم رونمایی شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ انجمن ها، افتتاحیه مشترک بیستمین نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید و طی آن، وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از غرفه دانشگاه زابل نیز بازدید نمودند.

در این بازدید، توضیحاتی پیرامون محصولات و دستاورد های پژوهشی و فناورانه عرضه شده در نمایشگاه برای بازدیدکنندگان ارائه شد. همچنین از کیت استخراج DNA از خون که در سال 1398 توسط شرکت زیست فناوری زند طراحی، ساخته و پیروز به کسب مجوز دانش بنیانی در سطح صنعتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد نیز رونمایی شد.

گفتنی است، شرکت زیست فناوری زند اولین شرکت دانش بنیان در مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه زابل و منطقه سیستان محسوب می گردد که در هجدهمین نمایشگاه بین المللی پژوهش، فناوری و فن بازار تهران در سال 1396 نیز از کیت خالص سازی محصول PCR به عنوان اولین محصول دانش بنیان آن رونمایی شده بود.

گفتنی است، بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار با شعار پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق فراوری، 26 لغایت 29 آذرماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های تهران دایر است و دانشگاه زابل در سالن 27 غرفه 6، پذیرای بازدیدکنندگان و پژوهشگران محترم می باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستاورد پژوهشی دانشگاه زابل با حضور وزیر علوم رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاورد پژوهشی دانشگاه زابل با حضور وزیر علوم رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید