دموکرات ها دست به دامان هیلاری شدند، رقیب ترامپ به میدان می آید

ایرنا نوشت: تارنمای نشریه محافظه کار نشنال ریویو به نقل از مشاور هیلاری کلینتون از احتمال حضور وی در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2020 اطلاع داد.

دموکرات ها دست به دامان هیلاری شدند، رقیب ترامپ به میدان می آید

این نشریه آمریکایی روز گذشته (آدینه) به نقل از فیلیپ رینس (Philippe Reines) نوشت که اگر هیلاری کلینتون گمان کند که بیشترین احتمال پیروزی را در برابر دونالد ترامپ در اختیار دارد، نامزدی در این رقابت ها را مد نظر قرار خواهد داد.

کلینتون در انتخابات 2016 با وجود کسب بیشترین آرا مردمی (65 میلیون رای) در کارزار آرا گزینشگران (الکترال) از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود با نتیجه 227 رای در برابر 304 رای بازنده شد.

وی چند هفته پیش در واکنش به یکی از توئیت های ترامپ، خطاب به او گفته بود: من را وسوسه نکن. به کارت برس.

در پی انتشار اخبار احتمال حضور دقیقه 90 کلینتون در گردونه رقابت ها، بعضی سناتورهای دموکرات از جمله دیک دوربین، مارتین هاینریش و جو مانچین علیه این اقدام هشدار داده و آن را اشتباه خواندند.

دیان فاینستاین، ریچارد بلومنتال، داگ جونز، مازی هیرونو، تامی داک ورث و جان تستر نیز سناتورهای دموکراتی بودند به احتمال حضور کلینتون در رقابت های انتخاباتی تردید دارند.

نتایج آخرین نظرسنجی ها از محبوبیت داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات 2020 نشان می دهد که سناتور الیزابت وارن با جلو افتادن از جو بایدن (معاون باراک اوباما) با 28 درصد محبوبیت در صدر است و بایدن با اختلافی هفت درصدی به مقام دوم نزول نموده است.

در این نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک، سناتور برنی سندرز نیز با 15 درصد آرا پاسخ دهندگان در صندلی سوم واقع شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 13 آبان سال 1399 (چهارم نوامبر 2020) برگزار خواهد شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "دموکرات ها دست به دامان هیلاری شدند، رقیب ترامپ به میدان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها دست به دامان هیلاری شدند، رقیب ترامپ به میدان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید