راه اندازی خط فراوری کفش های آب گریز، فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور

به گزارش وبلاگ انجمن ها، یکی از شرکت های فناور با صنعتی سازی سامانه پلاسما، خط فراوریی را در یکی از شرکت های فراوریکننده کفش با استفاده از این سامانه به منظور فراوری کفش های آب گریز راه اندازی کرد.

راه اندازی خط فراوری کفش های آب گریز، فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور

حسین علیزاده، کارگزار شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه فناوری نانو در گفت وگو با وبلاگ انجمن ها، دستگاه پلاسما دژ را یکی از تجهیزاتی دانست که با فناوری پلاسما برای لایه نشانی بر روی سطوح مختلف کاربرد دارد، اظهار کرد: با استفاده از این دستگاه می توان لایه های مورد نظر را اعمال کرد.

وی با بیان اینکه این دستگاه برای لایه نشانی بر روی محصولاتی چون کفش، منسوجات و یا بردهای الکترونیکی کاربرد دارد، اظهار کرد: این محصول توسط یکی از شرکت های فناور ساخته شده است و برای توسعه بازار این دستگاه کارگروهی متشکل از نمایندگان ستاد نانو، شرکت فناور سازنده دستگاه، شرکت فراوریکننده کفش و مرکز صنعتی سازی ستاد نانو (ای کن) راه اندازی شد.

علیزاده ادامه داد: با برگزاری جلساتی میان شرکت فناور و شرکت فراوریکننده کفش قرارداد صنعتی سازی دستگاه پلاسما دژ به منظور فراوری کفش های ضد آب به امضا رسید.

علیزاده، پلاسما را حالت چهارم ماده دانست و خاطر نشان کرد: پلاسما گازی یونیزه مملو از ذرات باردار و خنثی است و به عنوان حالت چهارم ماده محسوب می گردد. پلاسما در محدوده وسیعی از دما و فشار فراوری می گردد. پلاسمای سرد اتمسفری از جمله فناوری های نوظهور و نویدبخش است که به علت کار در فشار اتمسفری و دمای محیط در کاربردهای بسیاری مورد استقبال قرار گرفته است.

کارگزار شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به جزئیات سامانه پردازش پلاسمادژ (Plasma DEJ) یادآور شد: این سامانه برای فراوری کفش با استفاده از فناوری پلاسمای سرد تحت خلاء، قادر به ایجاد خواص ویژه سطحی بر روی اجسام و اشیای مختلف در ابعاد متفاوت است. در حال حاضر، این سامانه در ضد آب کردن کفش به مرحله صنعتی رسیده و قادر است به صورت کاملا اتوماتیک سطوح کفش را با پردازش در ابعاد نانومتری، آب گریز کند.

وی محفظه خلا، پمپ خلا، اجزای مختلف فراوری و اندازه گیری خلا، الکترودهای قابل تنظیم، مولدهای پلاسمای فرکانس رادیویی، بخش های تزریق و تنظیم گاز و سامانه کنترل، تنظیم دستگاه و مانیتورینگ را از اجزای این دستگاه نام برد و اضافه کرد: محققان این سامانه با استفاده از پلاسمای سرد تعدادی کفش را پوشش دهی کردند و مورد آزمایش قرار دادند و بعد از 8 ماه تحقیق و توسعه، پیروز به تبدیل فرآیند پوشش دهی از حالت نیمه صنعتی به صنعتی شدند.

به گفته این فعال بازارسازی ستاد نانو، در حال حاضر خط فراوریی که با استفاده از این سامانه در شرکت فراوریکننده کفش راه اندازی شده قادر به فراوری 700 جفت کفش آب گریز در روز است و تاکنون بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال کفش با پوشش آب گریز به فروش رسیده است.

علیزاده ادامه داد: این محققان در کوشش هستند بعد از فراوری کفش های آبگریز به سراغ فناوری هایی نظیر آنتی باکتریال کردن و ضدآتش کردن آنها بروند. ساخت دستگاه های مورد احتیاج فراوری این نوع کفش ها نیز در این شرکت ها صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی خط فراوری کفش های آب گریز، فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خط فراوری کفش های آب گریز، فروش بیش از 2 میلیارد ریالی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید