روستای قلعه نو به دهکده گردشگری روستایی تبدیل می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مجتبی میرحسینی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: در دهکده های گردشگری روستایی کلیه امکاناتی که بیانگر یک زندگی روستایی باشد از جمله لباس محلی، غذای محلی و سبک زندگی روستایی به نمایش گذاشته می گردد، همچنین برگزاری مسابقات محلی از جمله شتر سواری و کبدی نیز از جمله برنامه های اجرایی در این دهکده ها هستند.

روستای قلعه نو به دهکده گردشگری روستایی تبدیل می گردد

وی اضافه نمود: باید به گونه ای برنامه ریزی گردد تا در این دهکده ها محصولات روستایی به فروش برسد و تا جایی پیش برود که هر منطقه را با محصول تولیدی مردمش بشناسند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین ایجاد دهکده های گردشگری در تمین، دامن، ناهوک، گرگان، لادیز و منزل آب نیز مطرح گردیده است.

وی توضیح داد: با توجه به شرایط کنونی منطقه ضروری است تا حوزه صنعت و گردشگری جایگزین نفت و اقتصاد بر پایه کشاورزی گردد، همچنین باید مطالعات جامع گردشگری انجام گردد تا به توسعه بازار ایران دست یابیم.

میرحسینی بیان نمود: تاکنون 1800 اثر تاریخی استان سیستان و بلوچستان در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است و تعداد آثار ناملموس استان نیز 49 اثر است که با کوشش این نهاد آن ها نیز در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی گفت: در بخش گردشگری نیازمند تبلیغات گسترده منطقه ای، ملی و بین المللی هستیم، همچنین باید زیرساخت های حمل و نقل جاده ای، هوایی و دریایی نیز تکمیل گردد تا بتوان مسیر را برای ورود گردشگر به استان هموار کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روستای قلعه نو به دهکده گردشگری روستایی تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای قلعه نو به دهکده گردشگری روستایی تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید