سازمان بهداشت جهانی: واکسن ویروس کرونا ظرف 18 ماه فراوری می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت نخستین واکسن ویروس کرونای جدید احتمالا ظرف 18 ماه آماده می گردد.

سازمان بهداشت جهانی: واکسن ویروس کرونا ظرف 18 ماه فراوری می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، مجمع دنیای دو روزه مطالعه و نوآوری درباره ویروس کرونای جدید دیروز سه شنبه در ژنو گشایش یافت.

تئودور آدهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت دنیای در نشست خبری اظهار داشت که کرونای جدید را کووید-19 (COVID-19) نامگذاری می نماید. وی همچنین گفت: نخستین واکسن ویروس کرونای جدید احتمالاً ظرف 18 ماه آماده می گردد.

آدهانوم اضافه کرد: امیدواریم شرکت کنندگان حاضر در مجمع دنیای مطالعه و نوآوری درباره ویروس کرونای جدید که در ژنو برگزار می گردد بتوانند با رسیدن به توافق درباره مسائل مختلف پیروز به ترسیم یک نقشه راه برای مقابله با این ویروس شوند.

به گزارش رادیو بین المللی چین، وی اضافه کرد: نخستین واکسن این ویروس احتمالاًً ظرف 18 ماه فراوری خواهد شد و به همین سبب ما باید از هر سلاح برای مقابله با شیوع این بیماری بهره ببریم و در عین حال آماده مقابله طولانی مدت با آن باشیم.

مدیر کل سازمان بهداشت دنیای بار دیگر خواهان توسعه همکاری دنیای از جمله پشتیبانی اقتصادی برای مقابله با شیوع کرونای جدید در سراسر دنیا شد. وی همچنین گفت که شرایط کنونی برای درازمدت ادامه نخواهد یافت.

دولت چین با ارائه آمار جدید درباره قربانیان ویروس کرونا اظهار داشت که تعداد تلفات مبتلایان به این ویروس کشنده به 1113 نفر رسیده است. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا ر چین نیز به 44653 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان بهداشت جهانی: واکسن ویروس کرونا ظرف 18 ماه فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: واکسن ویروس کرونا ظرف 18 ماه فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید