شرط کرملین برای برگزاری نشست سران گروه نرماندی

مشاور پوتین در مسائل سیاسی گفت، به محض آنکه موانع موجود برای موفقیت آمیز برگزار شدن نشست سران گروه نرماندی (روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه) رفع گردد، تصمیم گیری درباره این نشست اتخاذ خواهد شد.

شرط کرملین برای برگزاری نشست سران گروه نرماندی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی اظهار داشت، تصمیم گیری درباره برگزاری نشست سران گروه نرماندی (روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه)، به محض آنکه موانع موجود برای موفقیت آمیز بودن چنین دیداری رفع گردد، اتخاذ خواهد شد.

اوشاکوف در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر موانعی در این رابطه وجود دارد. تنها تمایل برای برگزاری چنین نشست سرانی کافی نیست، ضروری است تا در این نشست نتایج جدید مثبتی به دست آید، تا اسنادی که از قبل مورد توافق قرار گرفته اند، مورد اصلاح قرار نگرفته، بلکه به سمت جلو پیش بروند.

به عقیده این مقام کرملین، برای این اهداف ضروری است تا نخستین اقدامات برای تحقق توافقات به دست آمده در مینسک و در دیدارهای قبلی گروه نرماندی انجام گردد. اوشاکوف یادآور شد که در حال حاضر در جریان مذاکرات تلفنی، فراهم سازی مقدمات نشست سران گروه نرماندی فعالانه در حال اجرا است.

پیش از این دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام نموده بود که زمان برگزاری نشست سران گروه نرماندی همچنان نامشخص است و مانع اصلی در این زمینه ادامه استقرار نیروهای ارتش اوکراین در منطقه دونباس است.

مشاور سیاسی ولادیمیر پوتین همچنین اظهار داشت که رئیس جمهوری روسیه در تاریخ 14 نوامبر (23 آبان ماه) در نشست سران گروه بریکس (برزیل، روسیه هند، چین و آفریقای جنوبی) در برزیل، ارزیابی خود از مسائل مهم جهانی، از جمله اقدامات آمریکا در از بین بردن سیستم کنترل تسلیحات را بیان خواهد نمود.

به گفته اوشاکوف، ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست سران گروه بریکس دیدارهای دوجانبه ای با رهبران کشورهای عضو این گروه خواهد داشت و علاوه بر مسائل دوجانبه، اوضاع کنونی در بولیوی را نیز مورد آنالیز قرار خواهد داد.

این مقام کرملین همچنین گفت که تاریخی برای انجام نشست بعدی روسای جمهوری روسیه و آمریکا هنوز مورد آنالیز قرار نگرفته، ولی این احتمال وجود دارد که اگر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ 9 ماه مه سال 2020 به مسکو سفر کند، چنین دیداری انجام گردد.

اوشاکوف یادآور شد که دونالد ترامپ برای شرکت در جشن روز پیروزی در مسکو در تاریخ 9 ماه مه سال 2020 به روسیه دعوت شده و شخصاً ابراز تمایل نموده که در این مراسم شرکت کند.

نشست قبلی پوتین و ترامپ در اواخر ماه ژوئن سال 2019 در حاشیه نشست سران گروه 20 در اوساکای ژاپن انجام شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شرط کرملین برای برگزاری نشست سران گروه نرماندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط کرملین برای برگزاری نشست سران گروه نرماندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید