شناسایی 16هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از تراکنش های بانکی

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: لنگر تصمیمات کلان اقتصادی ایران به مسائل ارزی گره خورده است، این در حالی است که اکنون با حضور رئیس کل بانک مرکزی باید مسائل ارزی را مورد بحث قرار داد.

شناسایی 16هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از تراکنش های بانکی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عدم حضور رئیس کل بانک مرکزی در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اضافه نمود: جلسات تشریفاتی نیست که وزرا و اعضای کابینه حضور نیابند.

وی توضیح داد: باید مسائل مالیاتی را به نحوه مناسبی پیگیری کرد، به نحوی که هر کس که مصرف بیشتری دارد، مالیات بیشتری بپردازد و در مقابل، فراوری بیشتر مالیات کمتری را به دولت پرداخت نماید، این در حالی است که اصلاح مالیات بر ارزش اضافه نموده هفته آینده به صحن علنی خواهد رفت.

پورابراهیمی با تاکید بر ضرورت شفافیت اطلاعاتی اعلام کرد: از سال 96 تا به امروز، به واسطه استفاده از ظرفیت قانونی آنالیز تراکنش های بانکی، 16 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شناسایی و حقوق دولتی از افرادی که برای یک بار هم مالیات نداده بودند، دریافت شد.

بر اساس این گزارش، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با کاهش 5 درصدی نرخ مالیات شرکتهای حقوقی موافقت کرد. قرار است جزئیات این طرح، در کمیسیون تخصصی دولت، به تصویب برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شناسایی 16هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از تراکنش های بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 16هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی از تراکنش های بانکی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید