مسدود شدن ورودی شمالی و جنوبی بیروت، ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و بانک ها

در حالی که تظاهرکنندگان لبنانی امروز (پنج شنبه) برای بیست و نهمین روز متوالی به اعتراضات خود ادامه دادند و بعضی مسیرها را بستند اما ارتش لبنان بعضی مسیرها را باز کرد.

مسدود شدن ورودی شمالی و جنوبی بیروت، ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و بانک ها

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت النشره، ارتش لبنان راستا بین المللی ارتباطی بین البقاع به وسیله مرجعیون الحاصبانی را باز کرد و موانع را از این راستا برداشت به این ترتیب تمام راستاهای اصلی و فرعی از دو طرف باز شدند در حالی که گشتی های امنیتی نیز با هدف حفظ آرامش و امنیت و تسهیل رفت وآمد افراد به گشت زنی ادامه دادند.

ارتش همچنین تعدادی راستا دیگر را باز کرد.

تظاهرنمایندگان ضمن اعلام اعتصاب سراسری مجددا راستاهای اصلی را بستند که منجر به فلج شدن رفت وآمدها شد.

معترضان ورودی جنوبی شهر بیروت را در منطقه خلده با تایرهای آتش زده بستند همچنین تونل نهر الکلب که بیروت را به مناطق شمالی لبنان متصل می نماید، مسدود کردند.

تظاهرنمایندگان راستاهای اصلی طرابلس مرکز شمال لبنان و نیز راستا البقاع و بیروت را از چند نقطه بستند.

از طرفی تمام موسسات دولتی، مدارس، دانشگاه ها و بانک ها تعطیل بودند به طوریکه کارمندان بانک ها نیز تا اطلاع ثانوی در اعتصاب به سر می برند.

همچنین معترضان لبنانی با برپایی چادرهایی در راستا کاخ جمهوری در منطقه بعبدا در شهر بیروت، خود را برای گذراندن شب در این خیابان آماده کردند.

بعضی منابع لبنانی اظهار کردند: تظاهرنمایندگان حاضر در خیابان کاخ جمهوری قصد داشتند خود را به سمت راست بزرگراه الحازمیه برسانند اما نیروهای امنیتی مانع شدند.

رسانه های لبنانی نیز گزارش دادند، یکی از افسران ارتش لبنان به معترضان حاضر در خیابان کاخ جمهوری پیشنهاد کرد 10 نفر را از میان خودشان برای ملاقات با رئیس جمهوری انتخاب نمایند اما معترضان نپذیرفتند.

با وجود استقرار گسترده نیروهای ارتش در خیابان کاخ جمهوری و اجرای تدابیر امنیتی شدید و نیز مسدود کردن خیابان ها با موانع بتنی و سیم خاردار، صدها معترض لبنانی در این منطقه حضور یافتند.

همزمان با این تحولات، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان میزبان کریستوف فارنو، مدیر اداره خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه فرانسه به همراه پیغام امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بود.

فارنو تاکید نمود، پاریس نسبت به شرایط لبنان توجه داشته و برای یاری به این کشور در شرایط فعلی آماده است.

شبکه ا.تی.وی وابسته به جریان آزاد ملی در لبنان گزارش داد، سفارت فرانسه در این کشور نتوانست ملاقات هیئت فرانسوی با مسؤولان جنبش مردمی را ترتیب دهد زیرا با وجود اینکه تاکید شده بود ماموریت فارنو اطلاع از تحولات این کشور است اما این طرف ها تاکید دارند از خارج از این کشور دستور نمی گیرند.

پس از کشته شدن یکی از معترضان لبنانی در خیابان خلده در ورودی جنوبی شهر بیروت از روز چهارشنبه دوباره تمامی خیابان ها در این کشور مسدود شدند.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، علی بزی، نماینده مجلس لبنان پس از نشست هفتگی فراکسیون نبیه بری، رئیس مجلس این کشور اظهار داشت: بری بار دیگر تسریع در تشکیل کابینه جدید فراگیر را خواهان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسدود شدن ورودی شمالی و جنوبی بیروت، ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدود شدن ورودی شمالی و جنوبی بیروت، ادامه تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید