معرفی کاندیدا های منتخب حوزه های استانی به شورای ائتلاف، شروع مرحله نظرسنجی برای شناسایی کاندیدا های نهایی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، نورالدین قدیمی گفت: برگزاری مجامع شهرستانی بعد از تشکیل شورای ائتلاف در استان ها، در دستور کار نهاده شد، که با فرایند معین شده مجامع عمومی در سطح همه شهرستان ها تشکیل شد.

معرفی کاندیدا های منتخب حوزه های استانی به شورای ائتلاف، شروع مرحله نظرسنجی برای شناسایی کاندیدا های نهایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ انجمن ها، نورالدین قدیمی معاون استان های شورای ائتلاف نیرو های انقلاب با اشاره به سازوکار اعلام اسامی کاندید های شورای ائتلاف در استان ها گفت: برگزاری مجامع شهرستانی بعد از تشکیل شورای ائتلاف در استان ها، در دستور کار نهاده شد، که با فرایند تعیین شده مجامع عمومی در سطح همه شهرستان ها تشکیل شد.

وی ادامه داد: به دنبال تشکیل مجامع شهرستان ها، شورای ائتلاف شهرستان ها و حوزه های انتخابیه نیز شکل گرفت که اولین اقدام شورای ائتلاف در سطح شهرستان ها و حوزه ها شناسایی کاندیدا های مطرح برای حضور در مجلس بود.

قدیمی با بیان اینکه انتخاب کاندیدا ها بر اساس شاخصه های تعیین شده صورت گرفته است، توضیح داد: این اقدام قبل و بعد ثبت نام های رسمی انجام شد و کاندید هایی که با شاخصه های اعلام شده توسط شورای ائتلاف همسویی و هم خوانی داشتند، شناسایی شدند و سپس افراد در سطح حوزه های انتخابیه بر اساس شاخصه های اعلام شده مورد ارزیابی نهاده شدند.

وی با تأکید بر اینکه بیش از 2 هزار نفر از کاندید های ثبت نامی، بر اساس شاخصه های اعلام شده شناسایی اولیه شدند، ادامه داد: از این تعداد بیش از 1600 نفر در مراحل آنالیز توانستند نظر مثبت اعضای شورا ها در شهرستان ها را جلب کنند و در ادامه به آن ها اعلام شد که اگر تمایل دارند به عنوان کاندیدای نیرو های انقلاب مورد حمایت قرار گیرند باید فرایند تعیین شده برای رسیدن و معرفی کاندیدای شورای ائتلاف را پذیرفته و پایبندی به آن را اعلام کنند که از این تعداد بیش از 1400 نفر این فرایند را پذیرفتند.

معاون استان های شورای ائتلاف نیرو های انقلاب با بیان اینکه بیش از 1000 نفر از حوزه های انتخابیه استانی وارد فرآیند نظرسنجی شده اند، ادامه داد: این تعداد معرفی شده برای نظر سنجی از 198 حوزه انتخابیه به غیر از حوزه تهران، ری، شمیرانات و پردیس و چند حوزه محدود به جامانده می باشد که تکلیف کاندیدا های آن ها طی چند روز آینده تعیین و اعلام خواهد شد.

قدیمی ظرفیت اعلامی کاندیدا های هر حوزه انتخابیه از طرف مجامع شهرستانی را سه الی پنج برابر هر کرسی مجلس اعلام نمود و گفت: به طور متوسط برای هر کرسی مجلس 4 نفر تا به امروز برای فرآیند نظرسنجی معرفی شده اند که کاندیدا های نهایی شورای ائتلاف، بعد از اتمام نظرسنجی، ازبین افراد ذکرشده تعیین و معرفی خواهد شد.

معاون استان های شورای ائتلاف نیرو های انقلاب با اشاره به زمان فرآیند نظرسنجی کاندید ها اظهار کرد: فرآیند نظر سنجی از اواسط هفته جاری شروع شده و تا اواخر هفته آینده ادامه خواهد داشت که به صورت حوزه به حوزه و شهر به شهر انجام می گردد و پس از اتمام نظر سنجی و جمع بندی نتیجه به وسیله مرکز مربوطه در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه سازو کار اعلام نتایج نظر سنجی ها با ارسال نامه ای به استان ها اعلام شده است توضیح داد: در هر استان کمیته ای مرکب از رئیس شورای ائتلاف استان، دبیر شورا، دبیر کمیته انتخابات و دبیر شهرستان های آن شورا به عنوان عضو ثابت و اصلی تشکیل و نتایج نظر سنجی در اختیار این کمیته قرار خواهد گرفت.

قدیمی با تأکید بر اینکه نتایج نظر سنجی در حضور فرد کاندیدا قرائت خواهد شد گفت: برای اعلام نتایج نظر سنجی در هر حوزه، کمیته استانی با حضور رئیس یا رؤسای شورای شهرستان های تشکیل دهنده هر حوزه و کاندیدا هایی که از آن حوزه برای نظر سنجی معرفی شده بودند تشکیل جلسه می دهد و در حضور آن ها نتایج نظر سنجی اعلام می گردد و اگر براساس نتایج نظر سنجی تعیین گردد که افرادی رای آوری لازم را ندارند، طبق تعهدی که قبلاً اعلام نموده اند باید از ادامه حضور در عرصه انتخابات انصراف دهند.

معاون استان های شورای ائتلاف نیرو های انقلاب در بخش خاتمه اظهارات خود با بیان اینکه فرصت معینی برای تجدید نظرسنجی برای بعضی کاندیدا ها در نظر گرفته شده است، گفت: اگر در بعضی حوزه ها احتمال دهیم که آرای یک یا دو کاندیدا نزدیک به هم می باشد و تجزیه و تحلیل نتایج نظر سنجی بیانگر این واقعیت باشد که ممکن است طی روز های آینده شاهد تغییر در آرای آن کاندیدا ها باشیم، نظرسنجی مجدد در آن حوزه و برای آن کاندیدا های خاص انجام می گردد تا به نتیجه قطعی دست پیدا کنیم.

وی در خاتمه سخنان خود گفت: کوشش ما این است که با نظرسنجی دقیق و علمی، به نتیجه مطلوب برسیم و ضمن امانت داری از نظر مردم، کسانی را در معرض رای نهایی مردم قرار دهیم که در نظرسنجی صورت گرفته تعیین شده است که مورد اقبال عمومی بوده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معرفی کاندیدا های منتخب حوزه های استانی به شورای ائتلاف، شروع مرحله نظرسنجی برای شناسایی کاندیدا های نهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی کاندیدا های منتخب حوزه های استانی به شورای ائتلاف، شروع مرحله نظرسنجی برای شناسایی کاندیدا های نهایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید