هفته هفتم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گشت

به گزارش خبرنگاران، در هفته هفتم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا بعدازظهر جمعه 59 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در 6 دور هزار و هزار و 200 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در انتها 120 میلیون و 750 هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های 6 گانه اهدا شد.

هفته هفتم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گشت

در دور اول اسب های ترکمن سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمدامین توماج با اسب ارث گتیر زودتر از خط خاتمه گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب بیا رامین و مهرداد خوجملی با اسب آلتین شاهوار به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که محمد خوجملی با اسب سیمبر سیتی عنوان اول را به دست آورد و طاهر گوگ نژاد با اسب هلن روشن و آرمین آق آتابای با اسب مسافر به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و 200 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب بیوتی آرچ پیروز به کسب مقام اول شد و جواد آچاک با اسب نوا هج و مهران عطا با اسب دلهیج به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار و 200 متر شکل گرفت که قربان محمد اودک با اسب می هان زودتر از خط خاتمه عبور کرد و عبدالحلیم قبادی با اسب رگنار و آرمین آق آتابای با اسب تکنو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار و 200 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب هاکتان نخستین نفر از خط خاتمه عبور کرد و مبین قلرعطا با اسب آدر و عبدالحلیم قبادی با اسب وروجک گمیشان نفرات دوم و سوم از خط خاتمه گذشتند.

در دور ششم و خاتمهی اسب های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و 200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب جان بابا پیروز به کسب عنوان نخست شد و قربان محمد اودک با اسب جنی ناز و آرمین آق آتابای با اسب سوژه به ترتیب دوم و سوم شدند.

عبدالحلیم قبادی بهترین چابکسوار هفته

در خاتمه هفته هفتم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، عبدالحلیم قبادی با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، قربان محمد اودک یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و آق اویلی بشگرد، محمد خوجملی و محمدامین توماج هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته هشتم رقابت های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا جمعه سوم آبان ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هفته هفتم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته هفتم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید