کاهش دمای تهران از دوشنبه ، کدام مناطق کشور بارانی می شوند؟

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: از روز دوشنبه 11 آذر ماه با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، در اغلب مناطق واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و کاهش نسبی دما را خواهیم داشت.

کاهش دمای تهران از دوشنبه ، کدام مناطق کشور بارانی می شوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز در بعضی از نقاط استان های واقع در غرب و جنوب غرب استان های واقع در زاگرس مرکزی، بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد. همچنین در شمال غرب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش پراکنده برف پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: روزهای شنبه و یکشنبه در غالب مناطق کشور جو پایدار و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت همراه با غبار پیش بینی می گردد. بنابراین در شهرهای بزرگ و صنعتی با توجه به سکون جو، تردد خودروها موجب افزایش غلظت آلاینده ها در هوا خواهد شد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی کشور، از روز دوشنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می گردد که سبب باراش باران و برف و کاهش نسبی دما در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل شمالی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی خواهد شد. روز سه شنبه این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده، بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور را نیز در بر می گیرد.

کاهش نسبی دما در تهران از روز دوشنبه

نقشینه خاطر نشان کرد که از روز دوشنبه با ورود سامانه جدید بارشی به کشور، کاهش نسبی دمای هوا را در پایتخت خواهیم داشت؛ بطوری که بیشینه دمای هوا در تهران در روز دوشنبه به 13 درجه سانتی گراد و در روز سه شنبه به 11 درجه سانتی گراد می رسد.

وی در خصوص آسمان پایتخت نیز گفت: برای آسمان تهران امروز در بعضی ساعات افزایش ابر با احتمال بارش های پراکنده پیش بینی می گردد. همچنین امروز برای بیشتر مناطق شمالی این استان بارش خفیف باران و در ارتفاعات تهران در آبعلی، دماوند و فیروز کوه بارش خفیف برف و باران پیش بینی می گردد. بیشینه دمای تهران امروز در مهرآباد به 14 درجه سانتی گراد و در شمیرانات به 11 درجه سانتی گراد می رسد. کمینه دمای تهران امروز صبح در شمیرانات به 5 درجه سانتی گراد و در مهرآباد به شش درجه سانتی گراد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور در خصوص سردترین و گرم ترین مراکز کشور نیز گفت: امروز صبح شهرکرد با دمای 4 درجه زیر صفر و دیروز بندرعباس با دمای 30 درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین مراکز استان کشور محسوب می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش دمای تهران از دوشنبه ، کدام مناطق کشور بارانی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دمای تهران از دوشنبه ، کدام مناطق کشور بارانی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید