علم و تکنولوژی

توییتر هشتگ ویژه ای برای پاسخ های سیاستمداران به کرونا ایجاد کرد

هشتگ جدید توییتر به سیاستمداران اجازه می دهد تا به وسیله توییتر به سؤالات COVID-19 پاسخ دهند. امروز فرمانداران بیش از ده منطقه ایالات متحده به طرح توییتر پیوستند.

2 خرداد 1399

پلیس سن دیه گو استفاده از فناوری تشخیص چهره را کنار گذاشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، فناوری تشخیص چهره کلیر ویو که مورد استفاده پلیس سن دیه گو بوده است، با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می کرد هویت افراد را با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته شناسایی کند. اما بررسی ها نشان می دهد که دقت این فناوری بر خلاف...

16 اردیبهشت 1399

آغاز کلاس های جبرانی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: مطابق تقویم آموزشی دانشگاه، آخرین روز برگزاری کلاس ها 25 اسفندماه بود اما اعلام کردیم دانشجویانی که به هر دلیلی نتوانستند در کلاس ها حاضر شوند می توانند از 26 تا 28 اسفند ماه در کلاس های جبرانی شرکت کنند....

14 اردیبهشت 1399

پرداخت پاداش انتها خدمت همه اساتید بازنشسته سال 97 تا انتها سال

معاون اداری وزارت علوم گفت: با تامین 50 میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه، پاداش انتها خدمت همه اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم که در سال 97 بازنشسته شده اند تا انتها امسال پرداخت می شود.

7 اردیبهشت 1399

سال آینده سه توریست به فضا می رود

شرکت اسپیس ایکس در نظر دارد تا در سال آینده، سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد.

5 اردیبهشت 1399

احتمال کاهش فروش گوشی هوشمند در نیمه اول سال 2020!

اینطور که به نظر می رسد، شیوع ویروس کرونا تمایل مردم برای خرید گوشی هوشمند را کاهش داده چرا که احتمالا در نیمه اول سال 2020 شاهد افت 10.6 درصدی در فروش این محصولات خواهیم بود!

30 فروردین 1399

افزایش بهره وری بنگاه های دولتی، عمومی و خصوصی لازم است

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی صبح امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.

28 فروردین 1399

افزایش قیمت گوشت گوسفندی به 140 هزار تومان با سوء استفاده از کرونا

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که موجودی کالا ها در مقطع کنونی 5 برابر پارسال است گفت: در این ایام که خرید های احساسی اجرا شده است در هیچ فروشگاهی نبود کالا نداشتیم.

25 فروردین 1399

همه دستگاه های گیلان برای برطرف موانع ثبت جهانی ماسوله همکاری نمایند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: مجموعه میراث فرهنگی این استان تا به امروز در برابر بسیاری از مواردی که به اصالت این روستای تاریخی ضربه می زد ایستاده است.

15 فروردین 1399

لابی گسترده در راهروهای مجلس برای برطرف ممنوعیت محصولات تراریخته

با اتخاذ تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت فراوری و واردات محصولات تراریخته دالان های مجلس به صحنه توزیع انواع بروشور، ویژه نامه و شب نامه در مدح تراریخته ها و اصرار بر نقض این تصمیم تبدیل شده است.

14 فروردین 1399

تلاش صنعت هوانوردی برای ارائه فناوری های زیست سازگار

صنعت هوانوردی شاهد گسترش تلاش برای سازگاری با محیط زیست است و ابداعاتی مانند هواپیماهایی که انتشار کربن را کاهش می دهند یا هواپیماهای الکتریکی که با سوخت پایدار کار می کنند را به خود می بیند.

13 فروردین 1399

افزایش طول عمر چاه های نفت با فناوری جدید

محققان ایرانی با فناوری جدید توانستند عمر چاه های نفت را افزایش دهند.

4 فروردین 1399

ماهواره ظفر فردا تحویل وزارت ارتباطات می شود

به گزارش خبرنگاران، مراحل طراحی و ساخت ماهواره تحقیقاتی و سنجش از دور ظفر توسط دانشگاه علم و صنعت به خاتمه رسید و این ماهواره صبح فردا یکشنبه به وزارت ارتباطات تحویل داده می شود تا مقدمات لازم برای قرار دریافت در مدار نهایی صورت گیرد.

15 اسفند 1398

معرفی کاندیدا های منتخب حوزه های استانی به شورای ائتلاف، شروع مرحله نظرسنجی برای شناسایی کاندیدا های نهایی

نورالدین قدیمی گفت: برگزاری مجامع شهرستانی بعد از تشکیل شورای ائتلاف در استان ها، در دستور کار نهاده شد، که با فرایند معین شده مجامع عمومی در سطح همه شهرستان ها تشکیل شد.

15 اسفند 1398

خرید تلفن همراه ایرانی از اپراتور ها به صورت اقساطی

وزیر ارتباطات با انتشار پستی در صفحه شخصی اش از انجام اقدامات لازم برای خرید اقساطی تلفن همراه ایرانی از اپراتور های تلفن همراه اطلاع داد.

4 اسفند 1398

نرم افزار و میز الکترونیکی کالبدشکافی تشریح یار رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، نرم افزار کالبدشکافی به همراه میز الکترونیکی تشریح یار امروز در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور دکتر وطن پور مدیر دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، دکتر ناصر استاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی و دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه...

29 بهمن 1398

همکاری گوگل پی با 18 بانک جدید در سراسر جهان ، حضور پررنگ روسیه در تجارت الکترونیک

ماه گذشته ، گوگل پشتیبانی از تعداد زیادی بانک را در سراسر جهان بیان نمود و اکنون به نظر می رسد این تعداد در حال افزایش است چرا که امروز گوگل تعداد بیشتری بانک را به مجموعه خود افزوده است.

22 بهمن 1398

دستاورد پژوهشی دانشگاه زابل با حضور وزیر علوم رونمایی شد

کیت استخراج DNA از خون که یکی از دستاوردهای پژوهشی دانشگاه زابل بوده با حضور وزیر علوم و سورنا ستاری در نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار رونمایی شد.

15 بهمن 1398

هتل پورت نیچر در آنتالیا

پورت نیچر (Port Nature) هتلی لوکس و زیبا در ساحل دریای مدیترانه است.

15 بهمن 1398

فرصت برای جاماندگان طرح کمک معیشتی

افرادی که از طرح کمک معیشتی دولت بهره مند نشده اند، کد ملی خود را به عنوان سرپرست خانوار به سامانه #6369* ارسال کنند.

22 دی 1398
تعداد: (100)